Umów wizytę

Nici PDO

First lift – innowacyjne nici PDO

Wskazania:
• modelowanie owalu twarzy,
• problemy skóry wokół oczu,
• utrata jędrności,
• zmarszczki.

Czym jest nić PDO?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Absolutna nowość na polskim rynku – odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO

Jak działa nić PDO?

Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.
Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra, w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
First Lift jest zabiegiem dedykowanym przede wszystkim pacjentom w wieku 30 – 55 lat.

Rodzaje nici PDO

First Lift – rewitalizacja – prosta, cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry. Służy do usuwania drobnych zmarszczek, cieni wokół oczu, „zmarszczek palacza”, mezoterapii. Można ją stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.

First Lift Barb 4D – lifting i stymulacja – wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, gęsto rozłożonych w dwóch kierunkach, tzw. „czterech wymiarach”, stąd nazwa nici. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Nić rozpuszcza się w organizmie do 210 dni, intensywnie stymulując produkcję nowego kolagenu, elastyny a także kwasu hialuronowego i zwiększając tym samym napięcie i jędrność skóry. First Lift Barb 4D jest odpowiednia do liftingu czoła, brwi, policzków i linii żuchwy.
W zależności od kondycji skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 1,5 roku

Po zabiegu

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć
Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).
Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Przeciwwskazania:
• ciąża, okres karmienia piersią,
• choroby autoimmunologiczne,
• niewyrównana cukrzyca,
• tendencje do powstawania bliznowców,
• aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
• choroba nowotworowa,
• infekcje wirusowe (opryszczka),
• choroby drobnoustrojowe (np. katar),
• gorączka.

Jeśli masz dodatkowe pytania i chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, skontaktuj się z nami!