Umów wizytę

Mezoterapia – najnowsze techniki i protokoły zabiegowe

Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów, czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy.

Jak działa mezoterapia?

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji, a także do zmniejszenia lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (np. w podbródku) czy usuwania cellulitu.

Preparaty w mezoterapii

W zależności od potrzeb do mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, peptydy biomimetyczne.

 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu przez serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego.
Czas trwania zabiegu to 30 – 60 minut. Po jego zakończeniu kosmetolog nakłada na skórę krem z filtrem UV.

 

Zalecenia po zabiegu

Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach.
Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry, efektu, jaki chcemy uzyskać. Efekt widoczny jest od razu. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

Mezoterapia Cytocare 502, 516, 532

Mezoterapia igłowa Cytocare daje doskonałe efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Jej wyjątkowa skuteczność tkwi w precyzyjnie skomponowanym składzie. Zawiera kwas hialuronowy oraz 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Zabieg ten stosowany jest zarówno w okolicy twarzy jak i dłoni oraz dekoltu.
Dlaczego warto wybrać Cytocare?
Preparaty Revitacare Cytocare to koktajle przynoszące wiele korzyści dla skóry. Doskonale redukują nawet głębokie zmarszczki, intensywnie regenerują skórę właściwą i poprawiają jej zagęszczenie. Ponadto pozwalają na utrzymanie biologicznej równowagi skóry oraz jej odżywianie. Koktajle przywracają promienny wygląd twarzy. Preparaty te to doskonała metoda zapobiegania pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Cena
300 PLN

Jeśli masz dodatkowe pytania i chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, skontaktuj się z nami!

 

Prostrolane Natural-B

• Naturalna korekta zmarszczek
• Stymulacja procesów regeneracyjnych
• Odbudowa wewnętrznych struktur skóry
• Odmłodzenie twarzy
• Opóźnienie oznak starzenia się skóry

Prostrolane Natural-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny do peptydowej terapii skóry twarzy i szyi.
Prostrolane Natural-B powstał, aby zachować naturalny wygląd twarzy, jednocześnie likwidując widoczne niedoskonałości skóry. Wygładza zmarszczki, regeneruje skórę odbudowując jej wewnętrzne struktury, czyniąc ją gładką i sprężystą.  Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, działa jeszcze 2 tygodnie po zbiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry a zawarty w preparacie kwas hialuronowy głęboko ją nawilża.
Prostrolane Natural-B jest produktem bezpiecznym, a zarazem o wysokiej skuteczności.

Składniki:
• kwas hialuronowy (0,7%) – 7mg/ml,
• kompleks 5 peptydów:
Oligopeptyd-24 zmniejsza zmarszczki i redukuje blizny na skórze poprzez stymulację keratynocytów i fibroblastów,
Decapeptyd-36 chroni komórki skóry przed promieniowaniem UV (fotostarzenie),
Octapeptyd-11 aktywuje regenerację komórek, poprawia wygląd i koloryt skóry,
Oligopeptyd-34 zmniejsza ekspresję czynnika melanostymulującego, hamując aktywność tyrozynazy,
Oligopeptyd-92 zmniejsza i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek poprzez hamowanie syntezy MMP (metaloproteinazy macierzy).

Preparat można podawać w następujących obszarach:
• czoło,
• obszar skroniowy,
• bruzda nosowo-wargowa,
• linie marionetki,
• cała twarz i szyja.
Peptydowa terapia skóry – protokół

Ilość sesji: 2-4 zabiegów
Odstępy między zabiegami: 2 tygodnie

 

 

Prostrolane Inner-B SE

• Wygładzenie i ujędrnienie skóry
• Stymulacja procesów regeneracyjnych skóry
• Odmłodzenie skóry
• Opóźnienie oznak starzenia się skóry
• Wygładzenie skóry pod oczami

Prostrolane Inner-Bse to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny do peptydowej terapii skóry twarzy.

Właściwości:
• obkurczenie poduszeczki tłuszczowej
• drenaż limfatyczny
Prostrolane Inner-Bse rewitalizuje skórę, jednocześnie likwidując widoczne nierówności. Zmniejsza oznaki starzenia się skóry, czyniąc skórę gładką i sprężystą. Zawiera opatentowaną technologię przedłużonego uwalniania i wnikania substancji – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację peptydów.

Składniki:
• kwas hialuronowy (0,7%),
• kompleks 5 peptydów:
Nanopeptyd-32 – stymuluje procesy glikolizy i glukoneogenezy, zmniejszając nierówności na skórze,
Pentapeptyd-43 – wspiera lipolizę,
Tripeptyd-41 – stymuluje regenerację tkanek, wzmacniając skórę,
Oktapeptyd-11 – aktywuje regenerację komórek, poprawiając wygląd skóry.
Peptydowa terapia skóry – protokół

Ilość sesji: 2 – 4 zabiegów
Odstępy między zabiegami: 2 tygodnie

Logotyp
Skontaktuj się
z nami

ul. Struga 8b
95-100 Zgierz