Umów wizytę

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to proces złuszczania naskórka, pozwalający w łagodny i kontrolowany sposób usunąć powierzchowne warstwy naskórka. Dzięki mikrodermabrazji przygotowujemy skórę do lepszego wchłaniania preparatów oraz masujemy ją zwiększając mikrocyrkulację, dokonujemy drenażu limfatycznego, zwiększamy ukrwienie i dotlenienie. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Mikrodermabrazja diamentowa

Jest to zabieg, który wykorzystuje naturalne właściwości złuszczające diamentów zawartych w głowicach, dzięki temu szybko i bezboleśnie wykonamy zabieg. W zależności od rodzaju cery stosujemy głowice o różnej średnicy i gradacji. Pożądane efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu- skóra staję się gładka w dotyku, odświeżona. Z kolejnymi zabiegami usuwane są przebarwienia, blizny, niwelowane są zmarszczki i rozstępy. Naskórek ulega pogrubieniu, fibroblasty pobudzane zostają do produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie w zabiegach mających na celu odmładzanie skóry, korekcję zmarszczek i blizn, usuwanie przebarwień.

Mikrodermabrazja korundowa

Jest to zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu. Jednocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są odsysane i pochłaniane do osobnego pojemnika. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania głębokości złuszczania przez regulację mocy strumienia kryształków korundu, czasu oddziaływania, i stopnia nacisku na skórę. Inaczej niż przy mikrodermabrazji diamentowej mikrodermabrazja korundowa może być stosowana (w odpowiedni sposób) przy skórze naczyniowej.

Mikrodermabrazję korundową można wykonać na wszystkich rodzajach skóry

Skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po paru godzinach.
Zabieg jest szczególnie zalecany osobom, które mają rozszerzone pory oraz blizny potrądzikowe.
Efekty widać już po pierwszym zabiegu, mikrodermabrazja regeneruje i uelastycznia skórę, usuwa martwy naskórek, spłyca blizny, rozjaśnia przebarwienia, przyśpiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry.

Zabiegi wykonywane są przez mgr kosmetolog Vice mistrzynię Polski Kosmetyczek i Kosmetologów Annę Matłok Wacławską

Jeśli masz dodatkowe pytania i chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, skontaktuj się z nami!